Jakub Jíra - O mně


Krásný den přátelé, Vítejte na samotné stránce, která je věnovaná mé dosavadní moderátorské kariéře. Jmenuji se Jakub Jíra a života si užívám již 20 let. Moderovat se snažím 9 let. Tehdy to bylo poprvé na základní škole, kdy jsem se ve 4. třídě chopil role moderátora našeho dětského karnevalu, jenž ve třídě probíhal a od té doby už jsem s tím nemohl přestat. Od dva roky později si mě moje učitelka českého jazyka vybrala jako reprezentanta školy do řečnické soutěže Mladý Demosthenes. Dalo by se říci, že jde o soutěž v níž vítězí ten nejukecanější. Alespoň, tak jsem si to představoval já před tím než jsem předstoupil před porotu. Jak moc jsem po prvním neúspěchu byl vyveden z omylu. Ale jak se říká, co vás nezabije, to vás posílí. A přesně tím jsem se řídil já. Po druhé už jsem přišel daleko připravenější a se svým dvouminutovým řečnickým monologem, kterému jsem z prve moc šancí nedával jsem se dostal ze školního kola, i přeš regionální a krajské až nakonec do kola celostátního, kde nás najednou nehodnotila porota složena z učitelů jako to bylo prve, ale ze známých herců a moderátorů. Nervozita byla o to větší. Nakonec jsem skončil druhý. Jak říkáme my mladí - Not bad!

Se závěrem let na základním škole jsem se začal věnovat dabingu a namlouvání televizních reklam a rádiových voice-overů. Namlouval jsem reklamní spoty na karty UNO, pistole Boomco, Nerf, auta Hot Wheels, Tornado cool a další, které vysílaly telivize Nova, Prima a Barrandov. Daboval jsem několik vedlejších rolí v seriálech vysílaných Českou televizí, Novou, Primou (Sami proti času, Nacsité před soudem, Městečko záhad, Námořní vyšetřovací služba, NCIS LA, Hawaii 5-0, Odložené případy, Agent of shield a další..) V současné době se dabingu filmů a seriálů věnuji sporadicky.

Od kariéry dabéra jsem se přesunul ke kariéře rádiového speakera. Začal jsem v 15-ti letech na rádiu Revolution. Amatérské internetové rádio, kdy jsme vysílali všichni moderátoři on-line na serveru z programu Broadcaster přímo ze svého domova. Musím říci, že jsem za tenhle začátek neskutečně rád. Díky tomuto jsem si utvořil alespoň nějakou průpravu než jsem později nastoupil do profesionálního vysílání. V roce 2014 jsem začal moderovat na rádiu Seejay. A právě tady jsem se dostal do podvědomí veřejnosti. Využil jsem velkého dosahu uživatelů, jenž Seejay rádio mělo na sociálních sítích, konkrétně na Facebooku. Začal jsem si do svých pořadů zvát známé hosty, jako rappera Ega, moderátora Kazmu, politika Okamuru, komentátora Bosáka atd. A každý rozhovor jsem ještě ze záznamu uvedl i na náš rádiový FB.

O rok později jsem ze Seejay rádia přestoupil na rádio Spin 96,2 fm, kde jsem od září 2015 do května 2016 uváděl víkendový program - sobota, neděle Víkend na Spinu: 13-18:00. Žánrově to pro mě byla změna. Spin na rozdíl od Seejaye hrající Dance music only, hrál rap a pop. Na druhou stranu jsem si vyzkoušel něco nového, poznal nové super lidi a skvělé moderátory a šel zase o dům dál.

Mimo moderování v rádiu jsem od května 2016 začal uvádět se svým kolegou Jindřichem Žumpou pořad na internetové TV Stream.cz, který se jmenoval NETuse. Odkaz na celý pořad zde: https://www.stream.cz/porady/netuse . Do pořadu k nám zavítali osobnosti jako Ben Cristovao, Gabča Heclová, Pemik, Sharlota, Domča Myslivcová, Pavel Callta a zjevně nejvíce srandy jsme si užili s komikem Kubou Kohákem. Poté jsem se zase na chvilku vrátil k rádiu. Naposledy jsem uváděl před rokem na rádiu Kiss Jižní Čechy 97,7 fm, které se ale sjednotilo ze všech rozptýlených Kissů po republice a dohromady vzniklo nakonec jediné celoplošné Rádio Kiss. Tím pádem plno lidí přišlo o možnost vysílání mezi nimi jsem byl i já, protože nabídku do celoplošného rádia dostali jen ti nejlepší.

Dále jsem moderoval pořad Chill Talk na severu Sweepcast.net. Šlo o audio rozhovory, jejichž poslechy mají kolem 100 tisíc poslechů. Dělal jsem rozhovory kupříkladu s rapperkou Sharlotou, hercem Lukášem Pavláskem, rapperem Pauliem Garandem, kouzelníkem Richardem Nedvěděm,a fotbalistou Tomášem Ujfalušim, s komikem Rudou z Ostravy, s českými Miss Jitkou Nováčkovou, Gabrielou Fraňkovou, s modelkou Andreou Verešovou, s youtubery Mishovi šílensoti a MikeJePán..

Absolvoval jsem spousty dalších rozhovorů s veřejně známými lidmi z různých odvětví: kapelou Eddie Stoilow, moderátorem Kazmou Kazmitchem, rapperem Egem, politikem Tomio Okamurou, sportovním komentátorem Jaromírem Bosákem, Miss ČR 2010 Jitkou Válkovou, Rudou z Ostravy, Andreou Verešovou a dalšími.

Ve městech po celé České republice jsem uváděl několik společenských akcí. Ať se jednalo třeba o představení nové kolekce sportovních bot od značky Adidas až třeba po koncert vážné hudby v Jihočeském divadle a také velký festival Utubering v pražských Letňanech.

Před nedávnem jsem provázel pořadem Moje Love na hudební TV Óčko. Pořad byl vytvořen ve spolupráci s FIO Banka. Hlavním cílem bylo osvětlit mladým lidem ruzné problémy, které se týkala finanční gramotnosti. Do našeho pořadu zavítala mnoha známých tváří jako byly moderátor Libor Bouček, rapper EGO, moderátorka Eva Perkausová, kouzelník Richard Nedvěd, fotbalistaTomáš Ujfaluši a další odkazy na dva z našich dílů ukázka 1, ukázka 2.

V roce 2018 jsem natáčel pořad Sportovec na den, který vysílala hudební stanice ÓČKO TV. Absolvoval jsem stáž sportovního redaktora na TV NOVA a ČT 1. Učinkoval jsem co by moderátor jednoho z pořadu série Cool feed, který vysílá Prima Cool. Na podzim tohoto roku jsem se zaměřil více na pořádání velkých akcí. Především akcí s Youtubery, Musery a dalším Influencery. Pravidelně objíždíme celou Českou republiku, kde vystupujeme v různých obchodních centrech jako jsou OC Centrum Chodov, Letňany, OC Breda Opava, Olomouc City a další. Kromě toho vystupujeme i na festivalech jako jsou POHÁDKOLAND, UTUBERING, MAJÁLES, SÁZAVAFEST, PŘEHRADY FEST, OKOŘ FESTIVAL a další...

V současné době řeším spolupráci s jednou nejmenovanou celoplošnou rádiovou stanicí, sportovním kanálem a také připravujeme pořady pro TV NOVA a Českou televizi.

A pokud jste se dočetli až sem, tak vám mockrát děkuju a v případě nějakého dotazu na moji osobu mi určitě napište. - jakub.jira@jakubjira.cz

S přáním hezkého dne vám všem

Jakub Jíra, váš moderátor !

Kontaktujte mě


Jsem moderátor. Živím se ústy. Mluvím, abyste vy mohli mlčet a užít si vaši akci. Budu rád, pokud mě budete kontaktovat s poptávkou či spoluprací jakéhokoli druhu.

jakub.jira@jakubjira.cz